Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Studium Pomocy Psychologicznej IPZ PTP, 4-letnie szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych (CTPB) a także inne szkolenia z psychoterapii krótkoterminowej, m.in. Terapii Schematów, EMDR, ACT. Praktykuję uważność. Swoje kwalifikacje podnosiłem na Wydziale Psychologii UW oraz w IPZ PTP, CTPB, Inter Ego, AdAlta, VitaLonga, Fundacji Vitamelius, Pracowni Mindfulness i Compassion,

 

Uczę się ACT a także Instytucie Neurolingwistyki (A. Batko). Jestem członkiem PTTPB i PTTEMDR. Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi (nie przyjmuję dzieci i młodzieży, nie zajmuję się terapią par; nie jestem specjalistą w zakresie problemów dot. uzależnień i zaburzeń odżywiania).Pracuję jako psychoterapeuta z:- osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń i chorób psychicznych- osobami zdrowymi w kryzysach, czy stanach obniżonego nastroju i/lub zwiększonego lęku wywołanych np. przedłużającym się stresem.

 

W swojej pracy korzystam ze idei, strategii i technik:- terapii poznawczo-behawioralnej (CBT)- terapii EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing)- Terapii Schematów (ST)- innych nurtów trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej, np. terapii akceptacji i zaangażowania (ACT).Na początku kariery zawodowej zajmowałem się psychologicznymi aspektami zarządzania zasobami ludzkimi (rekrutacja i selekcja personelu, szkolenia dotyczące umiejętności miękkich).

 

Przez wiele lat byłem wykładowcą IPSIR UW (psychologiczne aspekty profilaktyki społecznej i resocjalizacji, pracy socjalnej oraz kryminologii) i psychologiem sądowym. W pracy naukowej zajmowałem się nieuczciwością w związkach partnerskich, rodzinie i pracy. Byłem psychologiem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Pracowałem także nad psychologicznym przygotowaniem pracowników służb specjalnych do wykonywanych przez nich zadań. Od kilku lat zajmuję się wyłącznie pomocą psychologiczną i psychoterapią.Jestem autorem poradnika "Anatomia zdrady" który ukazał się nakładem wydawnictwa Muza S.A. W książce tej, dzielę się z czytelnikami swoją wiedzą dotyczącą uwarunkowań i mechanizmów działania oszustwa i zdrady, wpływu kłamstwa na relacje między bliskimi osobami a także możliwości radzenia sobie z nieuczciwością zarówno w rodzinie, jak i w pracy.

 

Cechuje mnie życzliwość i zaciekawienie drugim człowiekiem a w pracy z pacjentem szczególnie cenię sobie otwartość i wzajemne zaufanie a także obustronne zaangażowanie w proces terapeutyczny.Jestem ojcem dwóch synów i jest to rola, która daje mi najwięcej życiowej satysfakcji. Oprócz tego bardzo lubię literaturę grozy, filmy sci-fi, retro gry i konsole oraz granie w planszówki. Słucham cięższego rocka i chętnie chodzę na koncerty.Przyjmuję pacjentów w przychodni Help-Medical w Warszawie.

 

Sesja trwa 50 minut.

Psycholog / Terapeuta

dr Wojciech Wypler

 

  +48  732-877-366 

  +48  732-877-004

Polityka prywtaności

Godziny otwarcia Żelazna:

 

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

 

 

Konto bankowe do przedpłat:

 

PEKAO S.A. : 57 1950 0001 2006 6381 8369 0001

 

 

Poradnia Help-Medical

 

ul. Żelazna 41 lok. 8

00-836 Warszawa

 

WebWave © 2018